Wizyt:
Dzisiaj: 1Wszystkich: 3577

O mnie

 Ukończyłam Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuję się zawodowo projektowaniem na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz twórczością w dziedzinie rysunku, malarstwa i fotografii.

Moje prace malarskie są unikalne i bardzo osobiste, stanowią rodzaj syntezy codzienności z motywami uniwersalnymi. Nie rozpisując się, zacytuję po prostu słowa mojego przyjaciela Piotra Groblińskiego – poety, animatora i krytyka sztuki:

Tworzącą osnowę linię Strzemiński – Fijałkowski – Bigoszewski splata się z organiczną, secesyjną linią wątków osobistych. Tak przygotowane płótno batikowo farbuje się tuszami nastrojów, umieszcza w ramach obejrzanych wystaw i wyszywa na nim pastelami niewinne motywy. Blasku całości dodają akrylowe laserunki.

Skomplikowana technika pozwala rozplanować szczegóły rysunku w kilku warstwach, a jednocześnie zmusza do oglądania obrazu z różnych stron, gdyż to światło jest w tych opowieściach reżyserem rozkładającym akcenty. Któż jest jednak reżyserem światła?”

Od siebie zaś dodam odnośnie moich „Światłolubnych” obrazów, że

obserwując grę świateł, temperaturę barw, strukturalność form, powołuję symbole natury, a własna technika sprawia, że obrazy żyją w rytm oświetlenia: wchodzą w dialog, intrygują, budzą się i zasypiają...

Cykle obrazów na płótnie: Echa (2013-14), Źdźbło (2011-15), Tulpizm (2008-10), Światłolubne (2009), „Noce i dni”(2008-15), „Stoki” oraz „Italia” (2005-08), „mooie nederlandse...” (2005) stanowią zazwyczaj kanwę moich wystaw indywidualnych. Natomiast w 2016 roku odbyła się moja retrospektywna wystawa „Intuicja” w Miejskiej Galerii Sztuki „Willa” w Łodzi prezentująca obrazy z lat 2005-2015. Większość prac z tej wystawy można obejrzeć w prezentowanej tutaj galerii – serdecznie zapraszam!